Świat

Tour du Haut Var 2020: Anthony Perez wygrał pierwszy etap, Attila Valter piąty

Attila Valter
Attila Valter / fot. Szymon Sikora / CCC Development Team

Anthony Perez (Cofidis) wygrał premierowy etap Tour du Haut Var (2.1). Piąte miejsce zajął Attila Valter (CCC Team).

Na starcie francuskiej, krótkiej etapówki (kończy się w niedzielę) stanęło kilka naprawdę uznanych nazwisk, między innymi Romain Bardet (AG2R La Mondiale) i Nairo Quintana (Arkea-Samsic). W akcji oglądamy również polski CCC Team, w barwach którego swoje umiejętności prezentuje Łukasz Wiśniowski.

Pierwszy, 186-kilometrowy etap to niemal nieustanna jazda “góra-dół”, połączona z finiszem ulokowanym na podjeździe. Do grona faworytów włączyć można było zarówno typowych, lecz jednocześnie dynamicznych “górali”, jak i specjalistów od klasyków.

źr. La Flamme Rouge

Dość nieoczekiwanie, o triumf na etapie walczyli uciekinierzy: Anthony Perez (Cofidis), Anthony Turgis (Total Direct Energie) i Reinardt Janse Van Rensburg (Team NTT). Peleton zlekceważył ten, jakby nie było, mocny odjazd, a kiedy się obudził, miał już do niego pięć minut straty i zbyt mały dystans, by różnicę tę nadrobić.

Dziesięć kilometrów przed finiszem przewaga trójki wciąż wynosiła dwie minuty i mogła ona zacząć obmyślać taktykę na ostatnie metry. Najlepszy okazał się Perez, który wyprzedził Turgisa. Trzy sekundy później na mecie zameldował się Michael Storer (Team Sunweb), a kolejne miejsce zajął Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), tracąc do zwycięzcy… sześć sekund. Piąty był Attila Valter z CCC Team.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top