Polska

Savva Novikov kolarzem CCC Development Team

Savva Novikov
Savva Novikov / fot. GORAMA CYCLING

20-letni Rosjanin, Savva Novikov został kolarzem CCC Development Team. O tym, że znajduje się w kręgu zainteresowań ekipy informowaliśmy już w pierwszej połowie stycznia.

Urodzony w 1999 roku zawodnik przez dwa ostatnie sezony reprezentował barwy kontynentalnej ekipy Lokosphinx. Ma za sobą bardzo udany rok. W kwietniu zajął niezłe, 23. miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Castilla y Leon (2.1). We wrześniu z kolei był drugi w mającym tę samą kategorię Turul Romaniei, gdzie startowali m.in. kolarze CCC Devo. W trakcie tej imprezy wygrał królewski etap.

Rosjanin nie ukrywa, że transfer do zespołu, będącego bezpośrednim zapleczem ekipy World Tour bardzo go cieszy i stanowi dodatkowy impuls do rozwoju. “Solidnie pracowałem przez zimę i  w nadchodzącym sezonie chcę pokazać maksimum swoich możliwości” – zadeklarował.