Felietony

Karolina Perekitko: “Jestem zadowolona z pracy, jaką wykonuję w Hiszpanii”

Karolina Perekitko
Karolina Perekitko / fot. Oliver Grenaa/Massi-Tactic

Moje plany wyścigowe nieco się zmieniły. Miałam otworzyć sezon wyścigiem etapowym Vuelta Castellon (od 28 lutego do 1 marca), ale niestety z powodu niewystarczających funduszy został on odwołany – pisze dla nas Karolina Perekitko.

Była to dla mnie bardzo przykra wiadomość, ponieważ bardzo odpowiadały mi etapy, ale wiadomo – nic tutaj nie zależało ode mnie. Odwołanie imprezy lekko wybiło mnie z rytmu, ale i z tej sytuacji można wyłuskać pozytywy – dzięki temu czeka mnie dłuższy okres przygotowań do sezonu. Zmotywowanym trzeba być zawsze, bez względu na okoliczności i przeszkody, które nas spotykają.

Treningi przebiegają zgodnie z planem. W piątek miałam akurat nieco luźniejszy dzień, ale w weekend czekają na mnie dłuższe treningi, w trakcie których planuję zaaplikować sobie trochę cięższych podjazdów. jestem bardzo zadowolona z pracy, jaką wykonuję w Hiszpanii.

Wolny czas staram się spędzać aktywnie: spacerując brzegiem morza, albo czytając książki. Zaczęłam uczyć się też języka hiszpańskiego. Ostatnio moim ulubionym zajęciem stało się za to gotowanie. Staram się robić nowe rzeczy. Najlepiej jak na razie odnalazłam się w robieniu pancake’ów. Są proste i zdrowe. Zawierają dużo węglowodanów po których czuję się najlepiej przy cięższych treningach.

Przede mną jeszcze niecałe dwa tygodnie treningów w Hiszpani. 3 marca wracam na tydzień do Polski. Potem czekają mnie już pierwsze starty. Trzymajcie kciuki!

Karolina Perekitko

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top