Polska

Rafał Majka stanie na starcie UAE Tour

Rafał Majka
Rafał Majka / fot. BORA-hansgrohe

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) po trzytygodniowym obozie treningowym powraca do rywalizacji. Polaka zobaczymy w akcji podczas rozpoczynającego się w niedzielę, worldtourowego UAE Tour.

“Zgred” jak dotąd zaliczył w 2020 roku zaledwie dwa dni startowe. Wziął udział w najtrudniejszych wyścigach cyklu Challenge Mallorca – Trofeo Serra de Tramuntana i Pollenca – Anratx, zajmując w nich odpowiednio 16. i 17. pozycję. Wyniki te mogą być dobrym prognostykiem, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż w pierwszej z wymienionych imprez walkę o miejsce w czołówce uniemożliwił Polakowi defekt.

Ostatnie tygodnie Majka spędził w Sierra Nevada, gdzie na wysokości spokojnie budował formę przed kolejnymi startami. Już za kilka dni ponownie zobaczymy go jednak w akcji – wystartuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie rywalizować będzie między innymi z Alejandro Valverde (Movistar).

Póki co BORA-hansgrohe nie opublikowała jeszcze pełnego składu na ten wyścig. Wcześniej w swoich wypowiedziach występ awizowało jednak dwóch innych kolarzy formacji: Pascal Ackermann i Emanuel Buchmann.

Majka dotąd startował w UAE Tour dwukrotnie: w 2017 i 2018 roku. Zajmował w klasyfikacji generalnej odpowiednio 6. i 5. miejsce. W zbliżającej się odsłonie będzie mógł zaprezentować pełnię swoich umiejętności podczas dwóch etapów, kończących się wspinaczką na Jebel Hafeet (10,8 km, 6,8%).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top