Świat

Christopher Froome wraca do peletonu

Christopher Froome oficjalnie powraca do rywalizacji. Czterokrotny zwycięzca Tour de France znalazł się w składzie Team Ineos na rozpoczynający się w niedzielę UAE Tour. W akcji zobaczymy też m.in. Michała Gołasia.

34-letni Froome po bardzo poważnym wypadku w trakcie ubiegłorocznego Criterium du Dauphine bardzo długo nie był w stanie odzyskać formy. Nawet pod koniec ubiegłego roku, kiedy pojawił się na rekonesansie trasy olimpijskiej nie zdecydował się na udział w odbywającym się w tym samym czasie w Japonii Saitama Criterium.

Tym, co napędzało urodzonego w kenijskim Nairobi zawodnika do powrotu była myśl o nadchodzącym Tour de France i walka o piąte zwycięstwo w tym wyścigu. Pierwszym krokiem ku temu, by cieszyć się z triumfu na Polach Elizejskich będzie wyścig w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

“Przez ostatnie miesiące myślałem wyłącznie o jednym – powrocie do ścigania. Po tak poważnym wypadku czuję się, jakbym dostał od losu drugą szansę” – mówił Froome, cytowany przez biuro prasowe swojej drużyny. Dodał przy tym, że jego forma wciąż daleka jest od optymalnej, a on sam “będzie wykonywać robotę dla zespołu”, co wysyła jasny komunikat – na jego miejsca w czołówce nie ma się co nastawiać.

Obok Froome’a na Bliskim Wschodzie zobaczymy w barwach Ineos m.in. Michała Gołasia. Rutynowany Polak sezon otworzył wcześniej – podczas Tour de La Provence. Co ciekawe, wyścig będzie pierwszym w nowych barwach dla Andreya Amadora, który rozstał się z Movistarem i oficjalnie przeszedł do brytyjskiej formacji. Zestawienie uzupełnią Edward Dunbar, Christian Knees, Salvatore Puccio i młodziutki Carlos Rodriguez (dla którego także będzie to debiut).

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top