Świat

Alberto Contador: “Jeżeli chce się wygrać Tour de France, trzeba myśleć jak Primoż Roglić”

Alberto Contador
Alberto Contador / fot. Instagram

Primoż Roglić (Jumbo-Visma) w styczniu wskazał siebie jako głównego faworyta tegorocznej edycji Tour de France. Według Alberto Contadora większe szanse na sukces ma jednak kilku innych zawodników.

“Rogla” pytany o “Wielką Pętlę” w wywiadzie dla Ciclo21.com przyznał otwarcie, że “nie widzi powodów, dla których nie miałby nazywać się kandydatem numer jeden do triumfu”. Tak odważne deklaracje są w świecie sportu rzadkością. Według Contadora nie ma w nich jednak niczego nadzwyczajnego, a już na pewno – nie świadczą o arogancji.

“Primoż wypowiada się w ten sposób, bo naprawdę widzi się na najwyższym stopniu podium na Polach Elizejskich. Jeżeli chce się wygrać Tour, po prostu trzeba myśleć w ten sposób. Nawet, jeśli nie każdy o tym mówi, na pewno ma to w głowie” – komentował w wywiadzie dla rodzimego “AS”. Co ciekawe, Contador nie uważa, by to właśnie Słoweniec miał największe szanse w tegorocznej odsłonie najważniejszego wyścigu świata, choć nie wskazał swoich faworytów.

W dalszej części rozmowy 37-latek opowiedział również co nieco na temat swoich planów na przyszłość. Wśród nich są między innymi starty w maratonach MTB, takich jak uznawany za najtrudniejszy wyścig świata Cape Epic. “Muszę trochę potrenować, ale to ekscytująca wizja. Myślę, że za rok lub dwa spróbuję swoich sił w Cape albo jednej z imprez w Europie” – zapowiedział.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top