Świat

Volta ao Algarve 2020: Michał Kwiatkowski jedynym Polakiem na starcie

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Team Ineos

Rozpoczynający się w środę, portugalski wyścig Volta ao Algarve przyciągnął na start sporo uznanych nazwisk. Polskim “rodzynkiem” będzie Michał Kwiatkowski, po którym… nie wiadomo, czego się spodziewać.

Pięcioetapowy wyścig na Półwyspie Iberyjskim to dla sporej części kolarzy finałowy sprawdzian przed zbliżającą się wielkimi krokami kampanią północnych klasyków. Dla niektórych to jednak dopiero pierwsza okazja na “rozprostowanie nóg” i wejście w reżim startowy. Do tego pierwszego grona należą m.in. Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step), Greg van Avermaet (CCC Team) czy… Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), dla którego będzie to jednocześnie pierwszy, jak i ostatni start na szosie przed “brukami”.

Na drugim biegunie są kolarze, którzy w południowym słońcu dopiero zaczynają swój sezon. To w większości specjaliści od wyścigów trzytygodniowych, których w akcji na północy kontynentu raczej nie zobaczymy. W Algarve zaprezentują się Vincenzo Nibali (debiut w Trek-Segafredo), Miguel Angel Lopez (Astana), a także Geraint Thomas (Team Ineos).

Ten ostatni otwarcie zapowiedział, że pełnić będzie w wyścigu rolę pomocnika, a w lutym nie jest jeszcze w stanie walczyć o najwyższe laury. Kogo będzie wspierać? Cóż, tu mamy nie lada zagwozdkę. Zdolnych do udźwignięcia roli lidera w brytyjskiej ekipie nie brakuje i choć serce podpowiada, że może nim być Michał Kwiatkowski, opóźniony start sezonu oraz czysto treningowy występ w Volta a la Comunidad Valenciana mogą sugerować, że jest na to jeszcze za wcześnie. Oczywiście, mamy nadzieję, że rozum tym razem ocenia błędnie.

Transmisje z Volta ao Algarve oglądać będzie można w Eurosporcie 2 od 16:45 (w niedzielę – od 16:00).

Oficjalna lista startowa dostępna jest pod tym linkiem: KLIK. Michał Kwiatkowski pojedzie z numerem 82.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top