Polska

Salamina Epic #2: Bartłomiej Wawak zaczyna od dwóch zwycięstw

Bartłomiej Wawak
Bartłomiej Wawak, fot. Armin M. Küstenbruck EGO-Promotion

Bartłomiej Wawak (Reprezentacja Polski / Kross Racing Team) wygrał dwa pierwsze etapy odbywającego się w Grecji wyścigu Salamina Epic #2.

Polak, który podczas pierwszej z etapówek na niewielkiej wyspie miał sporego pecha (w trakcie „czasówki” złapał gumę, stracił ponad trzy minuty i wypadł z walki w klasyfikacji generalnej), w kolejnej póki co niepodzielnie dominuje.

Pierwszego dnia zmagań, na etapie jazdy na czas zwyciężył z przewagą prawie 11 sekund nad drugim Włochem, Nicholasem Pettina (Carabinieri). Podium uzupełnił startujący w barwach reprezentacji Rosji Timofiej Iwanow. Wawak, już w koszulce lidera okazał się najlepszy także na drugim etapie – wyścigu XCC. O 4 sekundy wyprzedził Iwanowa, a o pięć – Pettinę.

“Jazda na czas odbyła się na dokładnie tej samej trasie, co podczas Salamina Epic #1. Tym razem skupiałem się nie tylko na tym, by poprawić swój czas, ale i ostrożniej pokonywać zjazdy, bo na jednym z nich w trakcie pierwszego wyścigu złapałem gumę” – relacjonował dla nas szczęśliwy Wawak, który zwycięski dla siebie wyścig XCC starał się przejechać… najmniejszym możliwym nakładem sił.

“W środę czeka nas bardzo ciężki maraton, na którym suma przewyższeń wyniesie 2600 metrów. To będzie dla mnie na pewno nerwowy dzień, bo wciąż nie jestem dobrze ustawiony na rowerze i czuję to w plecach” – wyjaśniał.

W klasyfikacji generalnej Salamina Epic #2 Wawak ma aktualnie 16 sekund przewagi nad drugim Pettiną. Na wyspie nie ma już Filipa Helty, który wrócił do kraju. Wśród kobiet rywalizuje za to Paula Gorycka (Struby-BIXS), która po dwóch etapach zajmuje ósmą pozycję.

(fot. Kross Racing Team / Armin M. Küstenbruck EGO-Promotion)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top