Świat

Pasożyty przyczyną problemów Toma Dumoulina

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Znana jest dokładna przyczyna problemów zdrowotnych Toma Dumoulina. Kolarz Jumbo-Visma, który wciąż oficjalnie nie zainaugurował sezonu 2020 musi zwalczyć pasożyty w jelitach.

Holender, który nie startował na szosie od ubiegłorocznego Criterium du Dauphine, miał otworzyć sezon olimpijski występem w hiszpańskim Volta a la Comunidad Valenciana, lecz w ostatniej chwili został wycofany ze składu ze względu na, jak to wtedy nazwano, “problemy żołądkowe”.

Dolegliwości (których detali wciąż nie znaliśmy) okazały się na tyle poważne, że 29-latek zrezygnował także z udziału w kolejnych, wiosennych wyścigach: Mediolan – San Remo i Tirreno-Adriatico. To wzbudziło już poważne obawy, lecz jak przekonuje sam zainteresowany, wszystko zmierza ku szczęśliwemu finałowi.

“W ubiegłym tygodniu znaleźliśmy w moich jelitach pasożyty. Dobrałem odpowiednie leki i od tego czasu czuję się o wiele lepiej” – poinformował za pośrednictwem Instagrama Dumoulin dodając, że ma już za sobą pierwsze treningi.

Mimo to wciąż nie wiemy, kiedy “Motyl z Maastricht” powróci do wyścigowej rywalizacji. Zapewnił jednak, że wkrótce to ujawni.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top