Polska

Volta ao Algarve: Greg van Avermaet i Matteo Trentin znów będą się “zgrywać”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team, Chris Auld

Greg van Avermaet i Matteo Trentin po raz kolejny szlifować będą współpracę podczas rozpoczynającego się w środę Volta ao Algarve (ProSeries). W składzie CCC Team na ten wyścig znajdzie się również między innymi Simon Geschke, mający za sobą bardzo udane otwarcie sezonu w Australii.

Belgijsko-włoski duet, mający być zabójczą bronią podczas kampanii północnych klasyków, po raz pierwszy sprawdził się w warunkach bojowych w trakcie Volta a la Comunidad Valenciana. Profile etapów nie sprzyjały tam walce o czołowe pozycje, lecz dwójce udało się sięgnąć po kilka lokat w czołowej „10”. Po występie w Portugalii kierownictwo drużyny obiecuje sobie nieco więcej. Valerio Piva, dyrektor sportowy na wyścig zapowiedział, że celem będzie zwycięstwo etapowe.

 Niekoniecznie paść ono musi łupem jednego z tej dwójki, bowiem swoją szansę na odcinku jazdy indywidualnej na czas będzie mieć również Patrick Bevin. Powoli wkręcający się na obroty po opóźnionym starcie sezonu zawodnik będzie z pewnością wymieniany w gronie faworytów.

Piva nie chce otwarcie deklarować walki w klasyfikacji generalnej, lecz zaznacza jednocześnie, że chciałby wykorzystać dobrą formę Simona Geschke. „W tym przypadku sytuację będziemy analizować dzień po dniu” – podkreślił.

Obok wymienionej czwórki w Portugalii zaprezentują się również Michael Schaer, Gijs van Hoecke i Nathan van Hooydonck .

Skład CCC Team na Volta ao Algarve (ProSeries): Greg van Avermaet, Matteo Trentin, Simon Geschke, Patrick Bevin, Michael Schaer, Gijs van Hoecke, Nathan van Hooydonck

(fot. CCC Team, Chris Auld)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top