Świat

Nairo Quintana: “Nadchodzi nowa era”

Nairo Quintana
Nairo Quintana

Nairo Quintana otworzył sezon w imponujący sposób. Kolumbijczyk wygrał królewski etap Tour de La Provence (bijąc przy okazji rekord Marco Pantaniego) oraz całą klasyfikację generalną imprezy pokazując, iż przenosiny do Arkea-Samsic mogą być dla niego faktycznie „nowym otwarciem”. „Nadchodzi nowa era” – skomentował.

 Kolumbijczyk trzeciego dnia zmagań w Prowansji wjechał pod Mont Ventoux (do Chalet Reynard, ok. 2/3 całego podjazdu) w 28 minut i 12 sekund – o 15 szybciej, niż Pantani w 1994 roku, co dotąd było najlepszym rezultatem. Nawet biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności (krótki etap, pomoc ekipy i sprzyjający wiatr) jest to rezultat imponujący, zwłaszcza mając na względzie wyniki innych, czołowych grandtourowców startujących w wyścigu. Thibaut Pinot na mecie stracił do Indianera ponad dwie minuty.

Nic zatem dziwnego, że forma Quintany odbiła się w kolarskim świecie szerokim echem, a on sam po kilku latach nie pozbawionej sukcesów, lecz mimo wszystko – mało spektakularnej jazdy z miejsca powrócił do grona ścisłych faworytów „Wielkiej Pętli”. „Wszystkie pozytywne głosy dodają mi sił i pozwalają pokazać, na co mnie stać” – komentował, cytowany przez „Wielerflits”.

Pełen uznania Kolumbijczyk był także dla swoich kompanów z ekipy, którzy w Tour de La Provence zaprezentowali się ze znakomitej strony. Premierowy etap padł przecież łupem Nacea Bouhanniego, który po pasjonującym pojedynku pokonał Jakuba Mareczko (CCC Team), a już w samych górach Warren Barguil, Winner Anacona i spółka dbali o to, by Nairo do decydujących wspinaczek ruszał w komfortowych warunkach. „Nadchodzi nowa era Arkea-Samsic” – cieszył się okręt flagowy formacji.

Póki co – trudno się z nim nie zgodzić. Jak dotąd ekipa szczebla ProTeam odniosła w 2020 roku cztery zwycięstwa – o jedno mniej, niż w całym sezonie 2019.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top