Polska

Michał Kwiatkowski w składzie Team Ineos na Volta ao Algarve

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Michał Kwiatkowski znalazł się w składzie Team Ineos na Volta ao Algarve (ProSeries). Kolarz z Chełmży ma z Portugalii dobre wspomnienia – dwukrotnie triumfował bowiem w klasyfikacji generalnej.

“Kwiato” otworzył sezon występem w Volta a la Comunidad Valenciana. Pięcioetapową imprezę Polak potraktował czysto treningowo, kończąc zmagania na 32. miejscu w klasyfikacji generalnej. Pierwotnie zmagania zacząć miał na Antypodach, lecz start w Tour Down Under zablokowała kontuzja.

Z tego powodu trudno ocenić, czy Kwiatkowski może na portugalskich szosach włączyć się do walki o wysokie miejsce w “generalce”. Historia jego startów jest wyśmienita – dwukrotnie (2014, 2018) wygrywał, zaś trzy razy (2013, 2015, 2017) kończył zmagania na drugiej pozycji.

Obok niego w składzie na wyścig znajdzie się między innymi Geraint Thomas, który w palmares także ma dwa triumfy w Volta ao Algarve (2015, 2016). Dodatkowo w akcji zobaczymy Dylana van Baarle, Rohana Dennisa, Bena Swifta, Luke’a Rowe’a i Camerona Wurfa.

Volta ao Algarve rozpocznie się 19, a zakończy 23 lutego. Przed rokiem w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Tadej Pogacar (UAE Team – Emirates), którego tym razem na starcie jednak nie zobaczymy.

(fot. Michał Kapusta)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top