Świat

Tour Colombia 2.1 2020: Daniel Martinez wygrał ostatni etap

Daniel Martinez (EF Pro Cyclin) wygrał ostatni, szósty etap Tour Colombia 2.1. Jego kompan z ekipy, Sergio Higuita zgarnął dla siebie “generalkę”.

183-kilometrowy odcinek z metą na El Once Verjon miał ostatecznie przesądzić o losach klasyfikacji generalnej. Finałowa wspinaczka wydawała się dla kolarzy Team Ineos ostatnią szansą na odebranie triumfu w “generalce” Sergio Higuicie (EF Pro Cycling).

źr. La Flamme Rouge

Zgodnie z oczekiwaniami, losy etapu rozstrzygnęły się na ostatnim podjeździe, gdzie selekcja “od tyłu” powoli wykluczała kolejnych zawodników. Pecha miał Higuita – około 10 kilometrów od mety przydarzył mu się defekt, po którym zdołał jednak powrócić do czołówki.

Było to o tyle proste, że EF Pro Cycling dominowała w stawce, podczas gdy w barwach Ineos na czele jechali już tylko Richard Carapaz i Egan Bernal. Na finałowym kilometrze na czele byli Daniel Martinez, Jonathan Caicedo, Higuita (wszyscy EF), Bernal i Miguel Florez (Androni).

Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce. Najlepszy okazał się Martinez. Higuita obronił pierwsze miejsce w “generalce”. W niej pierwsze trzy miejsca zajęli kolarze EF Pro Cycling, bowiem drugą lokatę zajął Martinez, a trzecią – Caicedo. Bernal był czwarty.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top