Świat

Merijn Zeeman: “Tom Dumoulin póki co nadaje się do biura, a nie na wyścigi”

Merijn Zeeman
Merijn Zeeman / fot. Jumbo-Visma

Szef Jumbo-Visma, Merijn Zeeman zdradził, że stan zdrowia Toma Dumoulina od dłuższego czasu nie ulega poprawie. “Póki co nadaje się do biura, ale nie na wyścigi” – mówił, cytowany przez telewizję “NOS”.

Przypomnijmy: “Motyl z Maastricht” miał zadebiutować w barwach holenderskiej ekipy podczas ubiegłotygodniowego Volta a la Comunidad Valenciana, lecz w ostatniej chwili został usunięty ze składu ze względu na problemy żołądkowe. Te przeciągają się na tyle, że będą mieć znaczący wpływ na kalendarz startów zawodnika w całej pierwszej części sezonu. Opuści on bowiem m.in. Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo.

Przeciągające się problemy kolarza skomentował szef jego drużyny, Merijn Zeeman. “Tomowi brakuje energii, jest pod formą” – wyjaśniał, zaznaczając przy tym, że sytuacja ta nie ma nic wspólnego z problemami, które nawiedziły Dumoulina podczas Giro d’Italia w 2017 roku, kiedy to musiał bardzo awaryjnie się zatrzymać.

“Póki co nadaje się do biura, ale nie na wyścigi. Jeżeli będzie jeździć, a nie zdoła dać z siebie stu procent – to nie zadziała” – ocenił.

Zeeman dodał jednocześnie, że występ “Motyla” w Tour de France i igrzyskach olimpijskich nie jest w żadnym stopniu zagrożony.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top