Świat

Vuelta a Murcia 2020: Xandro Meurisse wygrał pierwszy etap, trzecie miejsce Josefa Cernego

Xandro Meurisse (Circus-Wanty) wygrał pierwszy z dwóch etapów tegorocznej edycji Vuelta a Murcia. Trzecie miejsce zajął Josef Cerny (CCC Team).

178 – kilometrowy odcinek z Los Alcázares do Caravaca de la Cruz. Odcinek uznać można było za dość trudny mimo, iż sam finisz nie był szczególnie wymagający. Jednym z głównych faworytów był Matteo Trentin z CCC Team, który po “przepaleniu” nogi w Katalonii zapowiadał, że celuje w etapowy skalp.

źr. La Flamme Rouge

Dość nieoczekiwanie o zwycięstwo walczyła jednak ucieczka, w skład której wszedł m.in. Josef Cerny. Kolarz CCC znalazł się w towarzystwie razem z Lennardem Kamna (BORA-hansgrohe), Antonio Soto (Fundacion – Orbea), Xandro Meurisse (Circus-Wanty), Sergio Garcia (Kometa-Xstra), Nikita Stalnov (Astana), Jefferson Cepeda (Caja Rural), Hector Carretero (Movistar), Adam de Vos (Rally Cycling).

Grupa wypracowała sobie bardzo dużą przewagę, a peleton nie kwapił się do tego, by ją niwelować. Z czasem jasnym stało się, że zwycięzca etapu jedzie właśnie w tym, wąskim gronie.

O losach odcinka zadecydowała ścianka na metę. Stromiznę najlepiej pokonał (czego można było się spodziewać) Meurisse, który bardzo wyraźnie wyprzedził De Vosa. Trzecie miejsce zajął Josef Cerny.

Wyniki 2. etapu Vuelta a Murcia:

  1. Xandro Meurisse (Circus-Wanty)
  2. Adam de Vos (Rally Cycling)
  3. Josef Cerny (CCC Team)
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top