Świat

Tour Colombia 2.1 2020: Juan Sebastian Molano ponownie najlepszy

Juan Sebastian Molano (UAE Team-Emirates) wygrał trzeci etap Tour Colombia 2.1. Rywalizacja toczyła się, zwłaszcza w pierwszej fazie, w szalonym tempie. Liderem wyścigu niezmiennie jest kolarz EF Pro Cycling, Jonathan Caicedo.

Odcinek numer trzy liczył 177 kilometrów i klasyfikowany był jako pagórkowaty. Większość przeszkód czekała jednak na zawodników w pierwszej części dystansu, co znacząco zwiększało prawdopodobieństwo sprintu na finiszu. Do tego ostatecznie doszło, lecz wcześniej było naprawdę ciekawie.

źr. La Flamme Rouge

Dość powiedzieć, że tuż po starcie do ataku ruszyła grupka, w której znaleźli się… Egan Bernal (Team Ineos) i Oscar Sevilla (Medellin), czyli dwóch zawodników wymienianych jako kandydaci do triumfu w “generalce”. Ten odjazd został jednak (i nic dziwnego) spacyfikowany.

Hiszpański weteran nie poddał się jednak i podjął kolejną próbę, tym razem – skuteczniejszą. Oderwał się od peletonu razem z Sebastian Henao (Ineos), Simonem Pellaud (Androni Giocattoli) i Felixem Baronem (Illuminate). Ich zapas wynosił maksymalnie około trzech minut, a przygoda zakończyła się 16 kilometrów przed finiszem.

O losach odcinka ponownie decydował sprint, w którym najlepszy okazał się Juan Sebastian Molano (UAE Team-Emirates), powtarzając sukces z drugiego etapu. Drugie miejsce zajął Edvin Avila (Israel Start Up Nation), zaś trzecie – Alvaro Hodeg (Deceuninck – Quick Step). Co ciekawe, całą pierwszą piątkę stanowili Kolumbijczycy, bowiem dwie kolejne lokaty zajęli Juan David Molano (Reprezentacja Kolumbii) i Jhonatan Restrepo (Androni).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top