Świat

Matteo Moschetti wróci do treningów najwcześniej w maju

Matteo Moschetti
Matteo Moschetti / fot. Trek-Segafredo

Co najmniej do maja potrwa przerwa w treningach Matteo Moschettiego, który w ubiegłym tygodniu poważnie ucierpiał w kraksie na trasie Etoile de Besseges. Jest to jednak paradoksalnie pozytywna informacja, bowiem pierwsze doniesienia mówiły o zupełnie straconym sezonie.

Młody, utalentowany Włoch upadł na trasie trzeciego etapu francuskiej imprezy. Pierwsze komunikaty mówiły o złamaniu panewki kości udowej, lecz obrażenia okazały się ostatecznie znacznie bardziej poważne. Moschetti doznał bowiem również m.in. złamania żebra i łopatki oraz urazu kręgosłupa.

23-letni zawodnik przeszedł w tym tygodniu zabieg, a lekarz Trek-Segafredo, Gaetano Daniele poinformował, że przebiegł on pomyślnie. Do powrotu do pełnej sprawności Włoch będzie potrzebować jednak czasu. Jak ocenił, wróci do treningów najwcześniej w maju.

Uraz Moschettiego jest tym bardziej przykry, że wychowanek ekipy Alberto Contadora (Kometa-Xstra) miał za sobą absolutnie rewelacyjne otwarcie 2020 roku. Wygrał dwa klasyki cyklu Challenge Mallorca: rofeo Felanitx, Ses Salines, Campos, Porreres oraz Trofeo Playa de Palma. „To było coś niezwykłego, ale muszę zostawić wszystko za sobą i pozostać optymistą” – stwierdził.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top