Świat

Start sezonu Toma Dumoulina ponownie opóźniony

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Team Sunweb

Otwarcie sezonu przez Toma Dumoulina po raz kolejny się przesunie. Kolarz Jumbo-Visma, który niedawno zrezygnował z udziału w Volta a la Comunidad Valenciana, opuści również Mediolan – San Remo i Tirreno-Adriatico.

Holender, triumfator Giro d’Italia 2017 stracił ponad pół ubiegłego roku z powodu urazu kolana. Jego ostatnim występem było Criterium du Dauphine, którego nie zdołał ukończyć.

Powrót do rywalizacji zaplanowany był podczas hiszpańskiego Volta a la Comunidad Valenciana. 29-latek znalazł się pierwotnym w składzie ekipy na ten wyścig, lecz w ostatniej chwili zrezygnował z udziału z powodu choroby.

W czwartek Dumoulin mógł rozpocząć obóz wysokościowy, ale jak poinformował za pośrednictwem Instagrama – ostatecznie nań nie pojedzie. “Musimy zawiesić go do czasu, aż będę w stu procentach zdrowy” – argumentował.

“Zmieniamy mój kalendarz startów. Opuszczę Tirreno-Adriatico i Mediolan – San Remo, by dać sobie czas na powrót do pełnej formy” – oświadczył.

Póki co nie wiadomo zatem, gdzie i kiedy “Motyl z Maastricht” otworzy swój sezon. Być może nastąpi to na początku kwietnia, w wyścigu Itzulia Basque Country.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top