Polska

CCC Team rusza do Murcji po etapowy skalp

Matteo Trentin będzie liderem CCC Team podczas rozpoczynającego się w piątek Vuelta Ciclista a Murcia (2.1). Obok Włocha w składzie zespołu zobaczymy również mającego za sobą świetny debiut w ekipie Kamila Małeckiego, a także otwierającego sezon Patricka Bevina.

Cel polskiej drużyny na dwuetapowy wyścig w rodzinnych okolicach Alejandro Valverde jest dość ambitny. Piotr Wadecki zapowiedział bowiem, że ekipa mierzyć będzie w pierwszą piątkę oraz zwycięstwo etapowe. „Chcemy jechać agresywnie, pomóc Matteo przejechać góry i odpowiednio przygotować go do finiszu” – wyjaśniał.

Odpowiedzialność za końcowy wynik spocznie na barkach wspominanego już Trentina, który w przeszłości radził sobie w Hiszpanii dobrze. Dość powiedzieć, że w obu dotychczasowych startach (2018 i 2019) ani razu nie wypadł na żadnym z etapów z czołowej dziesiątki.

Hiszpańska dwuetapówka będzie jednocześnie otwarciem sezonu dla Patricka Bevina. Nowozelandczyk miał startować już w Tour Down Under, lecz w ostatniej chwili został wycofany przez ekipę ze względu na problemy z sercem. Ma już je jednak za sobą i z pewnością będzie dla wicemistrza świata wartościowym pomocnikiem.

Podobnie z resztą, jak Kamil Małecki. 24-letni Polak z bardzo dobrej strony zaprezentował się w Etoile de Besseges (2.1), kończąc jeden z etapów na podium, a w trakcie jazdy indywidualnej na czas meldując się w czołowej „10”. Zestawienie CCC Team uzupełnią Josef Cerny, Guillaume van Keisbruc, Nathan van Hooydonck i Gijs van Hoecke.

(fot. CCC Team / Getty Images)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top