Świat

Tour Colombia 2020: EF Pro Cycling wygrało pierwszy etap, Jonathan Caicedo liderem

Ekipa EF Pro Cycling wygrała drużynową jazdę na czas – pierwszy etap tegorocznej edycji Tour Colombia 2.1. Liderem wyścigu został Jonathan Caicedo, powracający do rywalizacji po kontuzji.

Otwierający zmagania odcinek liczył zaledwie 16,7 kilometra. Drużyny rywalizowały w płaskim terenie, ale na “zwykłych” rowerach, gdyż podobnie, jak w przypadku wcześniejszego Vuelta a San Juan zabieranie do Ameryki Południowej rowerów czasowych było kompletnie nierentowne.

źr. La Flamme Rouge

Jako pierwsza naprawdę dobry czas “wykręciła” prokontynentalna ekipa Rally Cycling, która potrzebowała na pokonanie trasy dokładnie 19 minut. Wyniku tego długo nie była w stanie poprawić żadna z drużyn. Do tego wyniku zbliżyła się dopiero ekipa Israel Start Up Nation (19:22), a poprawić zdołał Deceuninck – Quick Step (18:46), w barwach którego jako pierwszy linię mety przeciął Julian Alaphilippe.

Już to wydawało się bardzo dobrym wynikiem, lecz wypada blado przy tym, co na trasie zrobili kolarze EF Pro Cycling. Amerykańska formacja wjechała na metę z czasem… 18:01. Rezultat ten dał jej pierwsze miejsce, a Jonathanowi Caicedo – koszulkę lidera. Drugie miejsce zajął Team Ineos, który wyprzedził Quick Step o sekundę.

Wyniki pierwszego etapu Tour Colombia 2.1:

  1. EF Pro Cycling – 18:01
  2. Team Ineos – 18:45
  3. Deceuninck – Quick Step 18:46
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top