Świat

Movistar rozwiązał umowę z Andreyem Amadorem

Andrey Amador
Andrey Amador / fot. Photo Gomez Sport / Movistar Team

Movistar ogłosił rozwiązanie umowy z Andreyem Amadorem. Kostsrykanin, który od kilku miesięcy tkwił “w zawieszeniu” między formacją Eusebio Unzue a Team Ineos może być już oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik brytyjskiej drużyny.

Od wielu lat związany z hiszpańską ekipą kolarz, któremu po sezonie 2019 kończył się kontrakt, podpisał jego wstępne przedłużenie. Kilka tygodni później “zgłosił się” po niego jednak Ineos, który potrzebował lojalnego pomocnika dla Richarda Carapaza. Zaoferował lepsze warunki, a Amador podpisał kontrakt.

Tym samym miał dwóch pracodawców jednocześnie, co stało w sprzeczności z obowiązującymi przepisami. Co gorsza, nie było wiadomo, która ze stron ma rację i czyj kontrakt uznawany powinien być za obowiązujący. Interweniować musiała Międzynarodowa Federacja Kolarska.

Wszystko wskazuje na to, że przyznała ona rację Ineos, gdyż Movistar we wtorek, punktualnie o 16:00 ogłosił rozwiązanie kontraktu z Amadorem.

“Życzymy powodzenia Andreyowi w sportowej i osobistej przyszłości po jedenastu latach wspólnych sukcesów. Dzięki za wszystko” – napisali przedstawiciele formacji na Twitterze.

Amador to wzór oddanego pomocnika, który przez lata prowadził liderów Movistaru ku sukcesom. Sam ma na koncie dwa zwycięstwa: w 2012 roku wygrał etap Giro d’Italia, zaś w 2018 – Klasika Amorebieta (1.1). W klasyfikacji generalnej Corsa Rosa 2015 zajął czwarte miejsce, tracąc jednak do podium aż pięć minut.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top