Świat

Julian Alaphilippe: “Mam nadzieję, że będę w stanie atakować”

Julian Alaphilippe
Julian Alaphilippe

Zwycięstwo etapowe będzie celem Juliana Alaphilippe’a podczas rozpoczynającego się we wtorek Tour Colombia 2.1. Kolarz Deceuninck – Quick Step przyznał, że mimo nieudanego otwarcia sezonu czuje, że jego forma jest dobra.

“Loulou” po raz pierwszy w tym roku zaprezentował się publice w trakcie Vuelta a San Juan (2.1), lecz po trzecim etapie wycofał się z uwagi na problemy żołądkowe. Błyskawicznie wyjechał do Kolumbii, by tam przygotowywać się do wiosennych startów, a kulminacją treningów w Ameryce Południowej ma być właśnie występ w najważniejszym wyścigu organizowanym przez Los Cafeteros.

“Jestem bardzo zmotywowany, a moja forma – wysoka. Mam nadzieję, że będę tu w stanie atakować” – ocenił dla “Cyclingnews” Francuz w trakcie konferencji prasowej przed startem imprezy. Dodał przy tym, że liczy, podobnie jak przed rokiem, na zwycięstwo etapowe.

“Mamy tu dużo możliwości, by wygrać. Są odcinki płaskie, dla naszego sprintera – Alvaro Hodeg’a, i nieco trudniejsze, skrojone pode mnie i Boba Jungelsa” – analizował, podkreślając przy tym, że za faworytów klasyfikacji generalnej zawodników Deceuninck – Quick Step uważać nie można. Jako tego, który ma rozdawać karty wskazał Egana Bernala (Team Ineos).

Tour Colombia 2.1 otworzy wtorkowa jazda drużynowa na czas. Sześcioetapowy wyścig zakończy się w niedzielę.

(fot. Deceuninck – Quick Step)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top