Świat

Co szykuje Remco Evenepoel? Belg przeprowadzi rekonesans “czasówki” Giro d’Italia

Remco Evenepoel
Remco Evenepoel / fot. Deceuninck - Quick Step

Remco Evenepoel niezwykle poważnie podchodzi do swojego debiutu w Giro d’Italia. Bezpośrednio przed Tirreno-Adriatico przeprowadzi rekonesans trasy 14. etapu Corsa Rosa– jazdy indywidualnej na czas z Conegliano do Valdobbabiene.

O tym, że 20-latek pojawi się na starcie tegorocznej edycji włoskiego Grand Touru oficjalnie poinformował on na początku stycznia. Choć pierwotnie zaznaczał, iż nie będzie stawiać sobie żadnego konkretnego celu, wszystko wskazuje na to że chce on rzucić rękawicę innemu, wybitnemu specjaliście w jeździe indywidualnej na czas – Rohanowi Dennisowi. Giro rozpocznie się bowiem liczącą niespełna 9 kilometrów „czasówką” w Budapeszcie, a młokos niedługo po ujawnieniu swoich planów zaczął przebąkiwać, iż „różowa koszulka byłaby jego marzeniem”.

O tym, że start w Giro nie będzie do końca zabawą, świadczą również jego plany dotyczące rekonesansu trasy najdłuższej z trzech prób indywidualnych – 34-kilometrowego etapu z Conegliano do Valdobbabiene. To o tyle istotne, że trasa nie należy do łatwych – na stronie organizatora otrzymała cztery gwiazdki w pięciostopniowej skali trudności, a znajdą się na niej dwa krótkie, sztywne podjazdy i jeden, nieco dłuższy.

Nie wiadomo, jak daleko sięgają plany Belga (ani jego możliwości), lecz istnieje czysto teoretyczna szansa, by stał się najmłodszym w historii zwycięzcą Corsa Rosa. Jak dotąd tytuł ten dzierży sam Fausto Coppi, który wygrał w 1940 roku, mając dokładnie 20 lat i 158 dni. Remco 31 maja (dzień zakończenia tegorocznej edycji) będzie mieć dokładnie o 31 dni mniej.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top