Polska

Salamina Epic: Bartłomiej Wawak zaczyna od drugiego miejsca

Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) zajął drugie miejsce w wyścigu XCO Salamina Epic 1, inaugurującym rywalizację na tej niewielkiej, greckiej wyspie. Polak przegrał tylko z Jofrem Cullellem (Megamo Factory Team).

Ciesząca się kategorią C1 impreza to pierwszy akt zmagań na Salaminie, które potrwają łącznie aż do 20 lutego. Na początek zawodnicy rywalizowali w wyścigu XCO ze startem i metą na plaży Kanakia.

Najlepszy okazał się Cullell, który na finiszu pokonał Wawaka. Podium uzupełnił Czech, Jan Vastl (Pushbikers XC Team). 19. miejsce zajął startujący w barwach reprezentacji Polski Filip Helta – drugi z naszych rodaków, których oglądaliśmy w akcji. Inny kolarz Kross Racing Team, który przystąpił do rywalizacji – Sergio Mantecon – zamknął czołową “10”.

Pełne wyniki poniżej:

W kolejnych dniach w Grecji odbędą się dwa wyścigi etapowe oraz jeszcze jeden XCO.