Świat

Etoile de Besseges 2020: Kamil Małecki ponownie w “10”, Benoit Consefroy zgarnia “generalkę”

Kamil Małecki (CCC Team) zajął 10. miejsce na ostatnim etapie Etoile de Besseges (2.1). 11-kilometrową jazdę indywidualną na czas wygrał Alberto Bettiol (EF Pro Cycling).

Zmagania we Francji wieńczyła krótka “czasówka” z dość wymagającym podjazdem na metę. Z tego powodu typowi specjaliści w tej materii mieli mocno utrudnione zadanie.

źr. La Flamme Rouge

W warunkach tych najlepiej odnalazł się Alberto Bettiol, który pokonał trasę w 15 minut i 13 sekund. Drugi był Magnus Cort (EF Pro Cycling), który stracił do niego 9 sekund. Podium uzupełnił Pierre Latour (AG2R La Mondiale, 15 sekund straty).

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Małecki. Polak był 10. (+31s). Dzień wcześniej zajął on na etapie drugą pozycję.

W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Benoit Consefroy (AG2R), dziś na etapie siódmy.