Świat

Poważna kontuzja Matteo Moschettiego

Matteo Moschetti
Matteo Moschetti / fot. Trek-Segafredo

Mający za sobą bardzo udany początek sezonu Matteo Moschetti (Trek-Segafredo) w wyniku kraksy na trzecim etapie Etoile de Besseges doznał złamania szyjki kości udowej. Pod znakiem zapytania stoi cały jego sezon 2020.

23-latek, wychowanek drużyny Alberto Contadora (obecnie znanej jako Kometa-Xstra) zanotował dwa zwycięstwa podczas wyścigów Challenge Mallorca. Triumfował w Trofeo Felanitx, Ses Salines, Campos, Porreres oraz Trofeo Playa de Palma, w sprinterskich końcówkach dystansując samego Pascala Ackermanna (BORA-hansgrohe).

Rewelacyjny Włoch był również uznawany za jednego z najlepszych sprinterów na liście startowej Etoile de Besseges. Podczas dwóch pierwszych etapów nie notował jednak wysokich miejsc (był 25. i 30.), a w trakcie trzeciego leżał w bardzo groźnej kraksie.

Jak poinformowała ekipa Trek-Segafredo, Moschetti doznał złamania szyjki kości udowej. To skomplikowana kontuzja, która może zablokować jego dalsze starty nawet w całym sezonie 2020. Miejmy jednak nadzieję, że tak pesymistyczny scenariusz się nie sprawdzi.

Moschetti jest kolarzem amerykańskiej formacji od sezonu 2019. Odniesione niedawno podczas wyścigów na Majorce sukcesy to póki co jego najważniejsze osiągnięcia w karierze.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top