Świat

Alberto Contador: “Mathieu van der Poel jest jak Lionel Messi”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Alberto Contador porównał Mathieu van der Poela i odnoszone przez niego sukcesy do fenomenu Lionela Messiego. “Ludzie chodzą na wyścigi, nawet bardzo małe, żeby obejrzeć Holendra. To niesamowite!” – zachwycał się.

Na temat 25-latka powiedziano i napisano już w zasadzie wszystko. Niepodzielnie dominuje w świecie przełajów (przed tygodniem obronił w Dubendorf mistrzostwo świata, a w całym “błotnym” sezonie dał się pokonać ledwie raz), jest mistrzem Europy w kolarstwie górskim (wygrywał też Puchary Świata w tej specjalności), a i na szosie coraz częściej pokazuje plecy najlepszym.

Rewelacyjne wyniki MvdP i to, jak wpływa na kibiców, Alberto Contador porównał do uczuć, jakie wywołuje swoją grą Lionel Messi. “Nawet, kiedy nie kibicujesz FC Barcelonie, pójdziesz na mecz jeśli masz taką szansę, by oglądać jego grę” – stwierdził w rozmowie z “Wielerflits”.

“W przypadku Van der Poela kibice jeżdżą na wyścigi, czasami bardzo małe wyłącznie dlatego, że to on staje na linii startu. To niesamowite!” – zachwycał się. Mimo tych komplementów, “El Pistolero” potrafił jednak zachować odpowiednio trzeźwe spojrzenie.

Hiszpan, który zakończył karierę po sezonie 2017 przyznał bowiem, że nie wierzy, by Holender kiedykolwiek był w stanie walczyć o triumf w klasyfikacji generalnej Tour de France. “Czasami ludziom odbija, mówiąc, że pewnego dnia mógłby to zrobić. Pamiętajmy: to, co robi teraz jest niesamowite i to, że możemy cieszyć się jego wygranymi i rozwojem jest najważniejsze” – skomentował.

(fot. Alpecin-Fenix)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top