Świat

Paweł Siwakow chce pojechać na Tour de France. Kłopot bogactwa Team Ineos

Paweł Siwakow
Paweł Siwakow / fot. Team Ineos / Twitter

Paweł Siwakow przyznał, że jednym z jego najważniejszych celów na sezon 2020 jest miejsce w składzie Team Ineos na Tour de France. Włodarze Brytyjskiej ekipy stoją przed trudnym zadaniem pogodzenia ambicji swoich zawodników, bo dla części z nich może w trakcie “Wielkiej Pętli” zwyczajnie… zabraknąć miejsca.

Trójkę liderów Ineos na najważniejszy wyścig sezonu znamy już od dłuższego czasu. Będą nimi Egan Bernal, Christopher Froome i Geraint Thomas, którzy łącznie mają na koncie… aż sześć triumfów w tej imprezie. Zagadką pozostaje jednak to, kto do nich dołączy. W połowie stycznia o tym, że prawdopodobnie znajdzie się w składzie poinformował Richard Carapaz, który godzi się na rolę pomocnika w zamian za liderowanie w trakcie Giro d’Italia.

Tym samym (co najmniej) połowę składu drużyny stanowić będą gwiazdy najwyższej jasności. A to wcale nie koniec, bo w gronie tych, którzy pojadą na Tour widzi się z pewnością wielu innych zawodników, również zaliczanych do światowego topu, między innymi – Gianni Moscon, Michał Kwiatkowski czy Paweł Siwakow. Ten ostatni w rozmowie z “Cyclingnews” przyznał, że zamierza walczyć o przepustkę do Francji.

“Oczywiście, liczę na dobre wyniki także wiosną, ale dla mnie celem numer jeden jest to, by pojechać na Tour” – mówił Rosjanin, triumfator m.in. ubiegłorocznego Tour de Pologne. Dodał przy tym, że “wierzy w to, że zostanie wybrany, jeżeli tylko będzie wystarczająco ciężko pracować”.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top