Polska

Łukasz Wiśniowski: “Podium Tour Down Under było czymś więcej, niż mogliśmy się spodziewać”

Łukasz Wiśniowski
Łukasz Wiśniowski / fot. CCC Team

Łukasz Wiśniowski jest zadowolony z wyników, jakie jego zespół – CCC Team osiągnął w wyścigach na Antypodach – Tour Down Under i Cadel Evans Great Ocean Road Race. Jak podkreśla, trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej pierwszego z wymienionych było “czymś więcej, niż on i koledzy mogli się spodziewać”.

Polska ekipa do pierwszej w sezonie “etapówki” World Touru przystępowała brakiem desygnowanego na lidera Patricka Bevina. Nowozelandczyk musiał zrezygnować ze startu z powodu problemów z sercem. Jakby tego było mało, najlepszy sprinter ekipy – Szymon Sajnok leżał w kraksie i musiał się wycofać.

Pozostali zawodnicy spisali się jednak nadspodziewanie dobrze. Koszulkę najlepszego “górala” zdobył Joey Rosskopf, zaś w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce zajął Simon Geschke. Według Łukasza Wiśniowskiego rezultaty te trzeba uznać za naprawdę dobre.

“Na pewno byliśmy pozytywnie zaskoczeni. To było coś więcej niż to, na co byliśmy przygotowani. Wiadomo, sezon w Europie dopiero się rozpoczyna, a tymczasem my sięgnęliśmy po podium wyścigu World Touru” – ocenił w programie “Onet Rano”.

Sam “Wiśnia” z dobrej strony pokazał się z kolei podczas Cadel Evans Great Ocean Road Race, w którym był 20. Po powrocie do Europy zobaczymy go na trasie rozpoczynającego się wkrótce Volta ao Algarve (ProSeries, 19-23 lutego). Następnie zaliczy kampanię wyścigów klasycznych na północy kontynentu, gdzie prawdopodobnie będzie jednym z najważniejszych pomocników Grega van Avermaeta.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top