Polska

Michał Kwiatkowski opóźnił start sezonu ze względu na kontuzję

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Michał Kapusta

Michał Kwiatkowski poinformował w rozmowie z “Cyclingnews”, że jego “wejście” w sezon 2020 opóźniło się aż o miesiąc z powodu urazu mięśnia czworogłowego uda. “Wjechałem w skuter podczas treningu na Lazurowym Wybrzeżu” – ujawnił.

Kwiato” o tym, że zacznie 2020 rok występem w Australii mówił już na początku listopada, w rozmowie z “Cyclingnews”. Argumentował to tym, iż chce otworzyć sezon olimpijski wcześniej. Sporym zaskoczeniem był więc fakt, że mistrza świata z Ponferrady zabrakło w składzie brytyjskiej drużyny na tę imprezę. Próbowaliśmy się dowiedzieć, co mogło być tego przyczyną.

W tym celu usiłowaliśmy się skontaktować z biurem prasowym Team Ineos. Nasze zapytanie pozostało jednak bez odpowiedzi. Podobnie zresztą, jak inne próby kontaktu z otoczeniem zawodnika. Równolegle napłynęła do redakcji informacja, że za absencją Kwiatkowskiego stoi kontuzja. Ze względu na brak oficjalnego potwierdzenia doniesień tych jednak nie publikowaliśmy.

“Kwiato” nie przekazywał żadnych informacji na temat planów startowych a o tym, że zmagania otworzy podczas trwającego Volta a la Comunidad Valenciana dowiedzieliśmy się dopiero po analizie wstępnej listy startowej. Milczenie Polak przerwał w rozmowie z “Cyclingnews”, zdradzając przyczyny swojej absencji na Antypodach.

“W grudniu zaliczyłem kraksę podczas treningu na Lazurowym Wybrzeżu. Wjechałem w skuter i nabawiłem się urazu mięśnia czworogłowego” – zdradził. Jak przekonuje, dwutygodniowa rehabilitacja i opóźnienie startów nie wpłynęły w szczególny sposób na jego nastawienie do sezonu.

Zamiast Tour Down Under, “Kwiato” wyjechał na obóz treningowy na Wyspach Kanaryjskich. Po zakończeniu trwającego wyścigu w Hiszpanii zobaczymy go w akcji podczas Volta ao Algarve, które będzie ostatnim testem przed Strade Bianche – jak sam mówi, jednym z istotniejszych celów sezonu olimpijskiego.

(fot. Michał Kapusta)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top