Świat

Alejandro Valverde: “Chcę jeździć jeszcze przez dwa lata. To – i nic więcej”

Alejandro Valverde
Alejandro Valverde

Alejandro Valverde potwierdził, że sezon 2021 będzie jego ostatnim w zawodowej karierze. „Chcę jeszcze przez dwa lata jeździć na najwyższym poziomie, a potem dać sobie spokój” – powiedział w rozmowie z „AS”.

„El Bala”, który w zawodowym peletonie funkcjonuje od 2002 roku jest bez wątpienia jednym z najwybitniejszych kolarzy naszych czasów. Choć 25 kwietnia skończy 40 lat, wciąż zalicza się do ścisłej światowej czołówki. Potwierdzić to zdążył już podczas pierwszych startów obecnego sezonu, meldując się w czołówce dwóch najtrudniejszych wyścigów Challenge Mallorca (2. w Trofeo Serra de Tramuntana, 10. w Pollenca-Andratx).

Podobnie jak inny wielki Hiszpan, Alberto Contador, także i Valverde zdaje sobie jednak sprawę z tego, że czas prędzej czy później go dopadnie. Chce się więc pożegnać z peletonem będąc wciąż w topowej formie i tak zostać zapamiętany. Jeszcze w ubiegłym roku ogłosił, że karierę zakończy po sezonie 2021, a w środę, w wywiadzie dla „AS” potwierdził tę decyzję.

„Chcę jeszcze przez dwa sezony jeździć na najwyższym poziomie, a potem dać sobie spokój. To – i nic więcej” – mówił. Podkreślił przy tym, że choć rok 2018 pokazał, że wiek odciska już na nim swoje piętno, wciąż jest w stanie zwyciężać. Gdyby myślał inaczej – zakończyłby karierę już teraz.

Tym, co go napędza jest również perspektywa zbliżających się igrzysk w Tokio i walki o złoty medal – brak tego trofeum w palmares mocno doskwiera 39-latkowi.

(fot. Movistar Team)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top