Świat

Greg van Avermaet: “Nadal mogę pokonać każdego”

Greg van Avermaet
Greg van Avermaet / fot. CCC Team, Chris Auld

Greg van Avermaet (CCC) Team środowym, premierowym etapem Volta a la Comunidad Valenciana otworzył swój sezon 2020. Belg, jeden z filarów polskiej ekipy przekonuje, że mimo upływu lat wciąż jest w stanie walczyć o najwyższe cele. Nie obawia się również „młodej fali”, na czele z Mathieu van der Poelem.

Sezon 2019 mógł pozostawić u 34-letniego zawodnika poczucie dużego niedosytu. Co prawda w trakcie najważniejszych startów był on niemal zawsze blisko czołówki, lecz brakowało kropki nad „i” w postaci zwycięstw, zwłaszcza podczas kampanii północnych klasyków. To, w połączeniu z nieco lepszym, lecz także pozbawionym błysku rokiem 2018 sprawia, że pojawiać mogą się myśli, iż wciąż aktualny złoty medalista IO powoli schodzi ze sceny. On sam jednak nie chce nawet o tym słyszeć.

„Chcę zrealizować to, co nie udało się poprzednim razem: od Omloop Het Nieuwsblad po Amstel Gold Race odgrywać w wyścigach najważniejsze role. Czuję się tak mocny, jak w poprzednim sezonie olimpijskim. Mogę pokonać każdego, nawet Mathieu van der Poela” – mówił w rozmowie z „HLN”. Jak zaznaczył – nie zamierza się poddawać bo wie, że wszystkie swoje dotychczasowe sukcesy zawdzięczał wyłącznie ciężkiej pracy, która prędzej czy później przynosi efekty.

Belg, który aktualnie rywalizuje we Wspólnocie Walenckiej, przed rozpoczęciem kampanii klasycznej pojawi się jeszcze na starcie Volta ao Algarve (19-23 lutego).

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top