Świat

Tour de France 2021: znamy przebieg “duńskiej” części trasy

Organizator Tour de France – Amaury Sport Organisation zaprezentował we wtorek mapy i profile trzech pierwszych etapów przyszłorocznej edycji wyścigu. Otworzy go jazda indywidualna na czas ulicami Kopenhagi.

O tym, że w 2021 roku najważniejszy wyścig świata odwiedzi Danię, wiadomo już od dłuższego czasu. Aż do wtorku zagadką było jednak, jak poprowadzone zostaną trzy ulokowane w tym kraju etapu imprezy. Najciekawiej zapowiada się zdecydowanie otwierająca rywalizację “czasówka” ulicami stolicy.

Liczący 13 kilometrów odcinek jest niemal zupełnie płaski, ale jednocześnie – dość krety co oznacza, że swojej szansy na założenie żółtej koszulki szukać będą mogli odpowiednio “elastyczni” specjaliści od walki z zegarem – tacy, którzy poza mocą posiadają też świetną technikę i są w stanie “napędzać się” szybko.

źr. ASO

Drugiego dnia zmagań peleton ruszy z położonego na wschód od Kopenhagi Roskilde, by po 199 kilometrach jazdy wzdłuż wybrzeża finiszować w Nyborgu. Co ciekawe, ostatnie kilometry trasy poprowadzone będą przez “Storebaeltsforbindelsen” – łączący dwie części Danii system mostów i tuneli o łącznej długości 17 kilometrów. Teoretycznie będzie płasko, ale swoje (zwłaszcza w końcówce) zrobić może wiatr. Pożegnaniem z Danią będzie inny płaski, 185-kilometrowy odcinek z Vejle do Sonderborg.

źr. ASO
źr. ASO
Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top