Polska

Maciej Bodnar zaczyna treningi w Kolumbii

Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe) otworzył sezon 2020 występem w Vuelta a San Juan. Polak najbliższe dni spędzi w Kolumbii, gdzie będzie przygotowywać się wraz z drużyną do występów w północnych klasykach.

„Bodi” start w Argentynie potraktował treningowo, zajmując w klasyfikacji generalnej 96. miejsce. Na etapie jazdy indywidualnej na czas (będącej w rzeczywistości „czasówką na pół gwizdka”, bowiem zawodnicy startowali na zwykłych rowerach) był szósty podkreślając na finiszu, że biorąc pod uwagę fakt, iż mamy dopiero styczeń, jego występ uznać należało za przyzwoity.

Obecnie Bodnar przebywa w Kolumbii, gdzie wraz m.in. z Peterem Saganem będzie przygotowywać się do startów w Europie. „Rozpoczynam zgrupowanie na wysokości” – napisał na swoim facebookowym profilu podkreślając jednocześnie, że występ w Vuelta a San Juan „był dla niego dobrym przetarciem”.

Wyścig w Argentynie był dla mnie dobrym przetarciem. Jestem zadowolony z pracy wykonanej na każdym z etapów ??? Zostaję…

Opublikowany przez Macieja Bodnar Poniedziałek, 3 lutego 2020

Po raz kolejny Polaka w akcji zobaczymy pod koniec lutego. Wraz z BORA-hansgrohe stanie na starcie tradycyjnie otwierającego sezon brukowanych klasyków Omloop Het Nieuwsblad. Nie wystartuje jednak w odbywającym się dzień później Kuurne-Bruksela-Kuurne, a zamiast tego uda się do Italii, by zaliczyć występy w Strade Bianche (7 marca) i Tirreno-Adriatico (11-17 marca).

Co warte podkreślenia, BORA-hansgrohe w Kolumbii będzie wyłącznie trenować. W przeciwieństwie do innych ekip World Touru, które aktualnie przebywają w tym kraju (m.in. Deceuninck – Quick Step czy Team Ineos) nie weźmie udziału w Tour Colombia 2.1, rozpoczynającym się 11 lutego.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top