Świat

Vuelta a San Juan 2020: finałowy etap dla Fernando Gavirii, “generalka” – dla Remco Evenepoela

Fernando Gaviria (UAE Team – Emirates) wygrał ostatni, siódmy etap Vuelta a San Juan. W klasyfikacji generalnej pewnie triumfował Remco Evenepoel.

Niedzielny odcinek, liczący 141 kilometrów, odbywał się na rundzie w San Juan. Kolarze dziewięciokrotnie zaliczyli pętlę po ulicach miasta a scenariusz inny, niż sprint był już wyjątkowo mało prawdopodobny. Tego dnia na trasie nie było bowiem nawet pełnoprawnych zakrętów a wyłącznie – łagodne łuki.

Zgodnie z oczekiwaniami, wszystko rozstrzygnęło się w sprincie. Po raz trzeci już w tegorocznej odsłonie wyścigu najszybszy okazał się Fernando Gaviria, wyraźnie pokonując drugiego Petera Sagana (BORA-hansgrohe). Podium uzupełnił Alvaro Hodeg (Deceuninck – Quick Step).

W klasyfikacji generalnej pewnie zwyciężył 20-letni Remco Evenepoel. Kolega z ekipy Hodeg’a wyprzedził drugiego Filippo Gannę (Team Ineos) o 33 sekundy. Trzecie miejsce zajął rutyniarz, Oscar Sevilla (Team Medellin). Stracił już ponad minutę.

W wyścigu startowało dwóch Polaków. Paweł Poljański ukończył go na 13. pozycji (3:41 straty), zaś Maciej Bodnar był 98. (+27:20).