Świat

Tom Dumoulin powraca do rywalizacji

Tom Dumoulin
Tom Dumoulin / fot. Jumbo-Visma

Tom Dumoulin po ponad dwustu dniach przerwy powraca do rywalizacji na szosie. Holender zadebiutuje w barwach Jumbo-Visma podczas Volta a la Comunidad Valenciana (ProSeries), który rozpocznie się już w środę.

“Motyl z Maastricht” z uwagi na kontuzję, odniesioną na trasie Giro d’Italia stracił niemal cały sezon 2019 (po wycofaniu z Corsa Rosa stanął jeszcze tylko na starcie Criterium du Dauphine, lecz nie zdołał go ukończyć). Uraz kolana był tak poważny, że jego leczenie trwało niemal do końca roku, a zawodnik po raz pierwszy w rywalizacji zaprezentował się dopiero w grudniu, stając na starcie poprowadzonego po plaży w rodzimym Scheveningen wyścigu MTB.

29-latek, który zamienił Team Sunweb na Jumbo-Visma lada dzień zaprezentuje się w nowych barwach. Zobaczymy go w akcji podczas Volta a la Comunidad Valenciana, zaliczanego do cyklu ProSeries. Dla Holendra będzie to pierwszy etap przygotowań do najważniejszego celu sezonu – Tour de France, w którym stanie do walki ramię w ramię z Primożem Rogliciem i Stevenem Kruijswijkiem.

Dla Dumoulina start we Wspólnocie Walenckiej będzie miał prawdopodobnie czysto treningowy charakter. Wskazywać może na to fakt, iż kolejny występ – Tirreno-Adriatico planuje on dopiero po miesięcznej przerwie.

W składzie Jumbo-Visma zobaczymy również inne nazwisko z absolutnego topu – Dylana Groenewegena.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top