Świat

Vuelta a San Juan 2020: Niesamowity finisz Zdenka Stybara

Fot. BettiniPhoto

Czech Zdenek Stybar po długim, kilkusetmetrowym finiszu sięgnął po po zwycięstwo na 6. etapie wyścigu Vuelta a San Juan. W klasyfikacji generalnej liderem pozostał Belg – Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step).

Meta przedostatniego etapu wyścigu ulokowana była na torze El Vilicum, którego nachylenie na kilkaset metrów przed metą było wiodło delikatnie w dół. Na półmetku trasy rozegrano dwie premie górskie na Altos de las Vacas.

Zdjęcie

Od początku uformowała się 3-osobowa ucieczka w składzie: Veljko Stojinić (Vini Zabu – KTM), Jokin Aranburu (Fundación – Orbea) oraz Cristopher Robin Jurado (Panama). Peleton nie pozwolił jednak uciec tej trójce na długo, a ostatecznie śmiałkowie zostali dogonieni 90 kilometrów przed metą.

Na premiach górskich ulokowanych na Altos de las Vargas zwycięstwo w klasyfikacji górskiej zapewnił sobie Guillame Martin reprezentujący barwy Cofidisu. Zaraz po ostatniej premii zawodnicy zmagali się z porywistym wiatrem przez co pewne ekipy zaczęły to wykorzystywać tworząc “ranty”.

Ostatecznie jednak cała grupa się zjechała i rozpoczęły się przygotowania ekip do finiszu. Na ostatnich metrach wyjątkowym sprytem wykazał się Stybar, przypuszczając atak. Czecha gonił pociąg złożony z kolarzy UAE Team Emirates, ale ostatecznie nie zdążył dopędzić triumfującego Stybara. Drugi na metę wpadł Sebastian Molano (UAE Team Emirates), a trzeci Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation)

Wyniki 5. etapu Vuelta a San Juan:

  1. Zdenek Stybar (Deceunick Quick-Step)
  2. Sebastian Molano (UAE Team Emirtes)
  3. Rudy Barbier (Israel Start-Up Nation)

Fot. BettiniPhoto

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top