Świat

Przełajowe MŚ: Mathieu van der Poel znokautował rywali, czwarty Wout van Aert

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel wywalczył w szwajcarskim Dubendorf złoty medal przełajowych mistrzostw świata. Holender powtórzył sukces sprzed roku, a na mecie wyprzedził Toma Pidcocka (Wielka Brytania) i Toona Aertsa (Belgia).

Van der Poel – niepodzielny dominator obecnego sezonu przełajowego był niemal murowanym faworytem do złotego medalu. Sam doskonale zdawał sobie z tego sprawę i podkreślał, że inny rezultat niż pierwsze miejsce w ogóle go nie interesuje. Fani liczyli jednak po cichu, że rywalizacji towarzyszyć będą jakiekolwiek większe emocje, a zapewnić je mieli między innymi Toon Aerts (Belgia) czy Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Holender nie miał jednak zamiaru okazywać rywalom łaski. Niedługo po starcie zaatakował i wypracował bardzo duży, minutowy zapas. Tak, jak miało to miejsce już wielokrotnie w obecnym sezonie, potem spokojnie utrzymywał przewagę, co rundę “dokładając” przeciwnikom kilka sekund.

Za jego plecami cała wataha Belgów jechała w jednej grupie z Pidcockiem. Na czwartym okrążeniu Brytyjczyk zdecydował się na atak i odjechał rywalom. Jak miało się okazać – był to ruch na wagę srebra, gdyż żaden z przeciwników nie był w stanie się do niego zbliżyć. Próbował Aerts, lecz zadowolić się musiał “tylko” trzecim miejscem.

Czwarte miejsce zajął Wout van Aert, który na mecie wyglądał na wyraźnie rozczarowanego. Podkreślić jednak trzeba, że wywalczył tę lokatę zaledwie miesiąc po powrocie do ścigania po kontuzji, jakiej nabawił się w trakcie Tour de France.

Polacy nie startowali.

Wyniki rywalizacji Elity mężczyzn:

  1. Mathieu van der Poel (Holandia)
  2. Tom Pidcock (Wielka Brytania)
  3. Toon Aerts (Belgia)

(fot. Eurosport)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top