Świat

“Politiken”: Jakob Fuglsang posądzany o związki z Michele Ferrarim

Jakob Fuglsang
Jakob Fuglsang / fot. Astana

Jak donosi duński “Politiken”, Jakob Fuglsang jest posądzany o związki z niesławną ikoną dopingu – dożywotnio zdyskwalifikowanym doktorem Michele Ferrarim.

Dla tych, którzy mogą nie wiedzieć (lub nie pamiętać), za jakie przewiny wykluczony został Włoch, przypominamy: był on jednym z twórców dopingowej machiny, napędzającej Lance’a Armstronga. Za jakiekolwiek kontakty z nim na płaszczyźnie sportowej grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

Według tajnego raportu do którego wgląd mieli m.in. dziennikarze “Politiken”, Ferrari łączą bliskie związki z grupą Astana. “CADF (Kolarska Fundacja Antydopingowa – przyp.red.) dostarczyła informacje sugerujące, że nadal bierze on udział w procederze dopingowym kolarzy Astany i prawdopodobnie podróżował do Monako, by spotykać się z zawodnikami” – cytują duńskie media.

W dalszej części raportu czytamy również, że lekarz “był obecny z drużyną na ubiegłorocznym Vuelta a Catalunya, ma bazę w Lugano, a w ostatnim czasie spotkał się z Fuglsangiem i Lutsenką w Nicei i/lub Monako”.

“Politiken” informuje ponadto, powołując się na doniesienia m.in. “Verdens Gang”, że Duńczyk był widziany w okolicach Monako razem z Ferrarim, który towarzyszył mu podczas treningu.

Artykuł zawiera ponadto jeszcze jeden akapit, który zamieszczamy poniżej. Nie będziemy jednak tłumaczyć, gdyż jego treść jest dla nas zwyczajnie zbyt bolesna.

źr, “Politiken”

O sprawie informuje też niezależnie wspomniany “Verdens Gang”, gdzie jest to temat numer jeden:

Fuglsang ma za sobą kapitalny sezon 2019, w trakcie którego zajął m.in. drugie miejsce w Strzale Walońskiej (przegrywając tylko z Julianem Alaphilippem) i wygrywając Liege-Bastogne-Liege. 34-latek okazał się też najlepszy podczas Cirterium du Dauphine, wygrał jeden z etapów Vuelta a Espana.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top