Polska

Michał Kwiatkowski na wstępnej liście startowej Volta a la Comunidad Valenciana

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski / fot. Team Ineos

Wszystko wskazuje na to, że Michał Kwiatkowski rozpocznie sezon 2020 występem w Volta a la Comunidad Valenciana. Polaka znaleźć możemy na wstępnej liście startowej wyścigu.

“Kwiato” pierwotnie anonsował, że po raz pierwszy w akcji zobaczymy go już w Tour Down Under (21-26 stycznia). Taką decyzję argumentował koniecznością wczesnego, spokojnego “wejścia” w rok startowy po wyczerpującym, poprzednim sezonie. Ostatecznie jednak mistrza świata z Ponferrady zabrakło na liście startowej.

Powodów tego póki co nie poznaliśmy. Grupa, jak i sam zawodnik nie informowali również o tym, gdzie wobec zmiany planów zobaczymy naszego rodaka w akcji po raz pierwszy. Wszystko wskazuje jednak na to, że stanie się to już za kilka dni. Kwiatkowski widnieje bowiem na wstępnej liście zgłoszeń do Volta a la Comunidad Valenciana – pięcioetapowej imprezy, której start nastąpi już w najbliższą środę, 5 lutego.

29-latek jak dotąd dwa razy pojawiał się na starcie wyścigu – w 2017 i 2018 roku. Nie notował jednak znaczących rezultatów. Obok niego, w składzie Team Ineos awizowani są: Jonathan Castroviejo, Filippo Ganna, Tao Geoghegan Hart, Gianni Moscon, Salvatore Puccio i Ben Swift. Pamiętać trzeba, że nie jest to jeszcze ostateczny skład, zaprezentowany przez ekipę.

Na szosach Wspólnoty Walenckiej zobaczymy w akcji także innego Polaka. Swój start potwierdził już bowiem Tomasz Marczyński (Lotto Soudal). Zaliczana do cyklu ProSeries impreza gościć będzie także CCC Team, lecz tym razem – bez naszych rodaków.

(fot. Team Ineos)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top