Świat

Domenico Pozzovivo wraca do ścigania

Domenico Pozzovivo (Team NTT) stanie na starcie rozpoczynającego się 13 lutego Tour de la Provence (ProSeries). Dla Włocha będzie to pierwszy występ od czasu fatalnego wypadku, który miał miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

Filigranowy specjalista od wspinaczek zderzył się czołowo z samochodem, doznając m.in. złamań ręki, nogi i obojczyka. Ponadto wystąpiły u niego liczne obrażenia wewnętrzne. Jak sam mówił, w pierwszej chwili bał się, że tego wypadku nie przeżyje.

Szczęśliwie, udało mu się powrócić do pełnej sprawności, a nawet – znaleźć nowego pracodawcę w miejsce Bahrain-Merida, który nie przedłużył z nim umowy. Została nim południowoafrykańska drużyna Team NTT. Informacja o podpisaniu kontraktu pojawiła się tuż przed końcem ubiegłego roku, lecz wciąż nie wiadomo było, kiedy “Pozzo” będzie mógł wrócić do ścigania, gdyż wciąż trwała rehabilitacja.

Wątpliwości rozwiane zostały w niedzielę. “La Gazzetta dello Sport” poinformowała, że Pozzovivo stanie na starcie francuskiej etapówki, Tour de la Provence. Impreza, należąca do cyklu ProSeries wyróżnia się trudną trasą i faktem, że podczas tegorocznej edycji kolarze wspinać się będą na słynne Mont Ventoux. Biorąc pod uwagę fakt, iż wyścig rozpocznie się już 13 lutego, może to być karkołomne wyzwanie.

W dalszej części sezonu Włocha oglądać będziemy w akcji m.in. podczas Tirreno-Adriatico i Giro d’Italia. W obu tych imprezach w przeszłości notował bardzo dobre wyniki. „Wyścig dwóch mórz” czterokrotnie kończył w czołowej „10”, zaś podczas Corsa Rosa sztuki tej dokonywał łącznie aż sześć razy, dwukrotnie zamykając pierwszą piątkę.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top