Polska

Pollenca – Andratx: Marc Soler najlepszy, Tomasz Marczyński szósty!

Marc Soler (Movistar) wygrał wyścig Pollenca – Andratx (1.1), trzecią z czterech imprez Challenge Mallorca. Aktywnie jechał Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), który zameldował się na mecie na szóstym miejscu!

Sobotni wyścig był, podobnie jak ten odbywający się dzień wcześniej, dedykowany zawodnikom dobrze spisującym się w trudniejszym terenie. Kolarze do pokonania mieli niemal 169 kilometrów i pięć kategoryzowanych podjazdów, a finisz usytuowany był na krótkiej, sztywnej ściance (2,3 km, 8,9%). Na starcie, znów oglądaliśmy trzech Polaków: Rafała Majkę (BORA-hansgrohe), Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal) oraz Łukasza Owsiana (Arkea-Samsic).

źr. La Flamme Rouge

Niedługo po starcie zaatakowała dwójka: Mads Wurtz Schmidt (Israel Start Up Nation) i Claudio Imhof (Reprezentacja Szwajcarii). Dwójka ta miała maksymalnie około pięciu minut przewagi nad peletonem i dwóch nad ośmioosobowym pościgiem. Ten jednak został stosunkowo szybko wchłonięty, a na dodatek zaczęła naciskać na niego nowa, bardzo mocna grupa, w skład której weszli m.in. Marc Soler (Movistar), Diego Rosa (Arkea-Samsic) i Tomasz Marczyński.

60 kilometrów przed metą przewaga dwójki nad złożoną łącznie z 18 zawodników pogonią wynosiła już tylko minutę i 20 sekund. Ostatecznie przygoda dwójki zakończyła się 35 kilometrów przed finiszem.

Po kolejnych dziesięciu kilometrach na czele była już tylko ósemka zawodników: wspomnieni Soler, Rosa i Marczyński oraz Lennard Kamna, Gregor Muhlberger (BORA-hansgrohe), Davide Villela (Movistar), Loic Vliegen (Sport Vlaanderen) oraz Ruben Fernandez (Fundacion – Orbea). Peleton na tym etapie rywalizacji tracił minutę i 40 sekund.

Z czołowej grupki oderwał się Kamna, który odjechał na 15 sekund. W pogoń za nim ruszyli Soler oraz Muhlberger, którzy zdołali dojechać do Niemca, a następnie go przegonić. 15 kilometrów przed finiszem hiszpańsko-austriacki duet miał 22 sekundy przewagi nad sześcioosobową grupą Marczyńskiego. Peleton zaś darował sobie pogoń i nie zmniejszał już różnicy.

Zapas prowadzącej dwójki rósł i jasnym stało się, że to właśnie ona powalczy o końcowy triumf. Losy zwycięstwa rozstrzygnąć się miały dopiero w trakcie finałowej, wymagającej wspinaczki. Ostatecznie zwyciężył Hiszpan. Marczyński linię mety przeciął jako szósty.

Wyniki wyścigu Pollenca-Andratx (1.1):

  1. Marc Soler (Movistar)
  2. Gregor Muhlberger (BORA-hansgrohe)
  3. Davide Villela (Movistar)

(fot. Movistar)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top