Świat

Mathieu van der Poel: “Zadowoli mnie tylko zwycięstwo”

Mathieu van der Poel
Mathieu van der Poel / fot. Alpecin-Fenix

Mathieu van der Poel będzie głównym faworytem niedzielnych mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym. Holender doskonale zdaje sobie z tego sprawę i przyznaje, że nie interesuje go nic poza zwycięstwem.

25-latek, który w tym sezonie przełajowym odniósł już 23 zwycięstwa, dawał się pokonać zaledwie raz, podczas DVV Trophy w Ronse, gdzie zajął trzecie miejsce. Kolarz Alpecin-Fenix bronić będzie w Dubendorf złota wywalczonego przed rokiem w Bogense.

Van der Poel jest niemal murowanym kandydatem do krążka z najcenniejszego kruszcu. Dość powiedzieć, że bukmacherski kurs na jego wygraną wynosi… 1.14, co w kolarstwie jest czymś absolutnie niespotykanym. Drugi (według analityków) w kolejce po złoto Toon Aerts (Belgia) może się pochwalić kursem 10.

Sam faworyt nie ukrywa, że nie wyobraża sobie wyniku innego, niż zwycięstwo. “Zadowoli mnie wyłącznie pierwsze miejsce. Przed tygodniem, podczas Pucharu Świata w Hoogerheide pokazałem, że wraca do mnie luz” – mówił, cytowany przez “Sporzę”. Pytany o najgroźniejszego rywala, wskazał na wspomnianego już Aertsa choć podkreślił, że jego odczucia mogą się zmienić po rekonesansie trasy.

MvdP ma w dorobku dwa mistrzostwa świata w kategorii Elity. Wywalczył je w Taborze (2015, Czechy) oraz przed rokiem, w Bogense. Zachęcamy do przeczytania rozbudowanej zapowiedzi imprezy:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top