Świat

Team Ineos ściąga posiłki. Cameron Wurf dołącza do drużyny

Cameron Wurf
Cameron Wurf / Team Ineos

Cameron Wurf powraca do zawodowego peletonu. 36-letni Australijczyk podpisał umowę z Team Ineos, który uzupełnia w ten sposób skład po nagłym zakończeniu kariery przez Wasyla Kiryjenkę.

„Robocop” musiał pożegnać się z wyczynowym uprawianiem sportu na skutek problemów z sercem. Jego dotychczasowa ekipa straciła tym samym ważnego pomocnika, a uzupełnienie tej luki na przełomie stycznia i lutego mogło się wydawać karkołomnym zadaniem. O dziwo (ale tylko na pierwszy rzut oka) poszło bardzo sprawnie.

Sportowa kariera Wufa nie ogranicza się jedynie do szosy. Zawodnik zaczynał jako wioślarz, zdobywając nawet złoty medal mistrzostw świata w kategorii U-23. Do peletonu trafił w 2007 roku i z zawodowym kontraktem jeździł aż do sezonu 2014, reprezentując barwy m.in. Androni Giocattoli i Cannondale. Ze świata profesjonalnego kolarstwa trafił do triathlonu, stając się specjalistą od dystansu Ironman. Podczas ostatnich mistrzostw świata zajął piąte miejsce.

Australijczyka z Team Ineos łączyła osoba trenera. Prowadził go bowiem Tim Kerrison, będący jednocześnie głównym trenerem brytyjskiej grupy. Stąd stosunkowo łatwo połączyć klocki i zrozumieć, skąd decyzja grupy o zaangażowaniu 36-letniego zawodnika. Wyspiarze dysponują wszystkimi niezbędnymi informacjami na temat jego możliwości, które najwyraźniej wciąż są niemałe.

Wurf od 2017 roku okazyjnie trenował zresztą z zawodnikami Ineos, między innymi – z Christopherem Froomem. Nowy nabytek do drużyny dołącza w trybie natychmiastowym, a swój debiut w „barwach bojowych” zaliczy już w niedzielę, podczas Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Jak poinformowała ekipa, zawodnik pomoże Ineos w wiosennych startach, a następnie skupi się na przygotowaniach do rywalizacji w triathlonowych mistrzostwach globu. Jego dokładny kalendarz nie jest jednak jeszcze znany.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top