Polska

Rafał Majka: “Dwukrotnie wymieniałem rower”

Vuelta Espana 2019 - 74th Edition - 15th stage Tineo - Santuario del Acebo 154,4 km - 08/09/2019 - Rafal Majka (POL - Bora - Hansgrohe) - photo Luis Angel Gomez/BettiniPhoto©2019

Rafał Majka (BORA-hansgrohe) swój pierwszy start w sezonie – Trofeo Serra de Tramuntana ukończył na 16. miejscu. Polak przyznał, że otwarcie roku było dla niego bardzo pechowe.

“Zgred” zameldował się na finiszu w liczącej 21 zawodników grupie, która wjechała na metę 38 sekund po zwycięzcy – jego kompanie z ekipy, Emanuelu Buchmannie. Wynik ten może nie robić szczególnego wrażenia, ale znaczenie zyskuje, gdy weźmie się pod uwagę okoliczności, w jakich został osiągnięty.

Kolarzowi z Zegartowic dwa razy w ciągu wyścigu przytrafiały się defekty, a mimo to zameldował się “na kresce” razem z m.in. Alejandro Valverde (Movistar) czy Diego Rosą (Arkea-Samsic).

“Pierwszy start w sezonie zaliczony. Końcówka etapu była dla mnie pechowa. Dwukrotnie wymieniałem rower i dojście do głównej grupy kosztowało mnie trochę sił” – podsumował swój występ Majka na Facebooku.

Pierwszy start w sezonie zaliczony. Końcówka etapu była dla mnie pechowa. 2-krotnie wymieniałem rower i dojście do…

Opublikowany przez Rafała Majkę Piątek, 31 stycznia 2020

Już w sobotę czeka go kolejny start – Pollenca-Andratx. Profil tej jednodniówki zdaje się odpowiadać naszemu zawodnikowi jeszcze bardziej, niż ten piątkowego wyścigu.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top