Świat

Vuelta a San Juan 2020: Remco Evenepoel wygrał “czasówkę” i jest nowym liderem. Szóste miejsce Macieja Bodnara

Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) wygrał trzeci etap Vuelta a San Juan – jazdę indywidualną na czas. Młody Belg zdeklasował rywali i jest jednocześnie nowym liderem klasyfikacji generalnej. Szóste miejsce zajął Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe).

Trzeci akt zmagań w Ameryce Południowej był liczącą nieco ponad 15 kilometrów “czasówką”. Trasa nie zawierała w sobie technicznych trudności, ale nieustannie prowadziła lekko w górę, z jedną, istotniejszą wspinaczką w końcowej części (1,1km, 7,3%).

źr. La Flamme Rouge

Za głównego faworyta uznawany był mistrz Europy i wicemistrz świata w jeździe na czas – Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step). Niewiadomą pozostawało jedynie to, czy stłuczenia po kraksie na pierwszym etapie nie będą u niego wywoływać dyskomfortu. Wśród tych, którzy mogli pokrzyżować mu szyki wymieniano Filippo Gannę (Team Ineos) czy Nelsona Oliveirę (Movistar). Polscy fani liczyli z kolei, że do walki włączy się Maciej Bodnar (BORA-hansgrohe).

Polak pojawił się na trasie jako pierwszy z wymienionych i “wykręcił” świetny czas – 20:43. Nie wystarczył on jednak nawet do zajęcia miejsca na podium. Chwilę (dłuższą) później jego rezultat poprawił Oliveira (o 2 sekundy), a następnie – Filip z Konopii 43-letni Oscar Sevilla (Team Medellin), który był szybszy aż o 17 sekund.

To wszystko było jednak niczym wobec tego, co na trasie wyczyniał Evenepoel. Na pierwszym punkcie pomiaru miał on nad “Bodim”… 36 sekund zapasu. Na metę wpadł z czasem 19:16, deklasując wręcz rywali. Ostatecznie to on zwyciężył, zaś podium uzupełnili Ganna i Sevilla. Bodnar był szósty.

W końcówce rywalizację zakłóciły opady deszczu. Bardzo asekuracyjnie trasę przejechał chociażby Peter Sagan, który ukończył etap ze stratą dwóch i pół minuty.

Wyniki 3. etapu Vuelta a San Juan 2020:

  1. Remco Evenepoel (Deceuninck – Quick Step) – 19:16
  2. Filippo Ganna (Team Ineos) +32s
  3. Oscar Sevilla (Team Medellin) +1:08

(fot. TV Publica Argentina)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top