Polska

Vincenzo Nibali stanie na starcie Tour de Pologne

Vincenzo Nibali zasygnalizował na łamach „La Gazzetta dello Sport”, że stanie na starcie tegorocznej edycji Tour de Pologne. Odbywający się wcześniej, niż w ostatnich latach (5-11 lipca) wyścig Czesława Langa będzie dla rutynowanego Włocha finałowym stadium przygotowań do igrzysk w Tokio.

„Rekin z Mesyny” ma z ostatniego występu w IO nienajlepsze wspomnienia. Wraz z Rafałem Majką i Sergio Henao jechał w czołowej grupce, lecz na ostatnim zjeździe zaliczył upadek, który przekreślił jego marzenia o wywalczeniu krążka. Na dalekim wschodzie będzie chciał sobie powetować niepowodzenia, a obok Giro d’Italia udział w igrzyskach obiera za najważniejszy cel sezonu.

„Próbą generalną” przed imprezą w Japonii będzie dla niego Tour de Pologne. Póki co nie jest znany dokładny przebieg trasy naszego narodowego wyścigu, lecz Lang sygnalizował już kilkukrotnie, że trasa będzie bardziej wymagająca niż w ostatnich latach, by w ten sposób jeszcze bardziej odpowiadać tym, którzy będą chcieli przed Tokio „przepalić nogę”. Wiemy jedynie, że wyścig rozpocznie się w Warszawie, a zakończy w Krakowie. Oficjalna prezentacja tegorocznej odsłony nastąpi 27 kwietnia.

Wcześniej możliwość występu nad Wisłą zadeklarowali m.in. Romain Bardet (AG2R) czy Simon Yates (Mitchelton-Scott). Z pewnością w akcji zobaczymy za to Rafała Majkę (BORA-hansgrohe) i Tomasza Marczyńskiego (Lotto Soudal).

Enzo swój sezon 2020 otworzy występem w Volta ao Algarve. W kolejnych tygodniach zobaczymy go w akcji m.in. podczas Tirreno-Adriatico, Mediolan – San Remo i Liege-Bastogne-Liege.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top