Świat

Vuelta a San Juan 2020: Fernando Gaviria wygrał drugi etap i jest nowym liderem

Fernando Gaviria (UAE Team – Emirates) wygrał drugi etap Vuelta a San Juan i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Drugiego dnia rywalizacji w Argentynie zawodnicy mieli do pokonania niemal 169 kilometrów ze startem i metą w Pocito. Płaski etap dedykowany był sprinterom, lecz w przeciwieństwie do tego otwierającego zmagania końcówka nie była już tak wymagająca technicznie, co jeszcze zwiększało szanse dysponujących najlepszymi pociągami faworytów: Petera Sagana (BORA-hansgrohe), Fernando Gavirii (UAE Team Emirates) czy Alvaro Hodeg’a (Deceuninck – Quick Step).

źr. La Flamme Rouge

Szybki rzut oka na profil pozwala stwierdzić, że ucieczka tego dnia była czystą “sztuką dla sztuki”. Do prezentacji barw sponsorów oddelegowani zostali: Robin Carpenter (Rally Cycling), Leandro Velardez, Daniel Juarez (obaj Agrupacion Virgen), Francisco Montes (Reprezentacja Argentyny), Cristoper Jurado (Reprezentacja Panamy), Royner Navarro, Hugo Ruiz (obaj Reprezentacja Peru) i Iker Ballarin (Fundacion-Orbea). Ich przewaga wynosiła maksymalnie dwie i pół minuty.

Im bliżej było mety, tym zapas szybciej topniał. Ostatni śmiałkowie wchłonięci zostali nieco ponad 10 kilometrów przed “kreską”. O losach zmagań decydował sprint, w którym najlepiej odnalazł się Fernando Gaviria. Kolumbijczyk w kolejnym “ciasnym” sprincie pokonał Nicolasa Naranjo (Agrupacion Virgen) i Marco Benfatto (Bardiani-CSF).

Piąty był Peter Sagan, dziesiąty – Alvaro Hodeg. Obaj Polacy startujący w wyścigu – Maciej Bodnar i Paweł Poljański przyjechali w głównej grupie.

Nowym liderem klasyfikacji generalnej jest Gaviria, który wyprzedza Rudy’ego Barbiera (Israel Start Up Nation) i Manuela Bellettiego (Androni Giocattoli). Duet naszych reprezentantów zajmuje dalsze lokaty, ale z zaledwie 10-sekundową stratą.

(fot. UAE Team – Emirates)

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top