Polska

Piotr Wadecki: “To było optymistyczne otwarcie sezonu”

Piotr Wadecki – menedżer generalny CCC Team podsumował występ polskiej drużyny w worldtourowym Tour Down Under. Nie ukrywa, że osiągnięte tam rezultaty są dla niego bardzo satysfakcjonujące.

Początkowo liderem ekipy w Australii miał być Patrick Bevin. Nowozelandczyk w ostatniej chwili wypadł jednak ze składu ze względu na problemy z sercem. Jakby tego było mało, już w trakcie wyścigu groźny upadek zaliczył nastawiający się na sprinterskie finisze Szymon Sajnok, który doznał licznych złamań i był zmuszony się wycofać.

Pozostali zawodnicy CCC spisali się jednak pod nieobecność liderów nad wyraz dobrze. Klasyfikację górską wygrał Joey Rosskopf, zaś w “generalce” rewelacyjne trzecie miejsce zajął Simon Geschke.

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu. Nasi zawodnicy byli widoczni na trasie, stanęliśmy na podium, mamy koszulkę górala. Pozytywnie” – mówił Wadecki w rozmowie z Kamilem Wolnickim w “Onet Rano”.

“Pecha miał Szymon Sajnok, który upadł na jednym z etapów i wraca do kraju. Mimo wszystko jednak to było optymistyczne otwarcie sezonu” – ocenił.

Kolarze CCC Team w czwartek staną na starcie kolejnej imprezy na Antypodach – jednodniowego Race Torquay (1.1). W niedzielę wystartują z kolei w innej imprezie kalendarza World Touru – Cadel Evans Great Ocean Road Race.

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top