Felietony

Karolina Perekitko: “Jestem bardzo podekscytowana”

Karolina Perekitko – zawodniczka ekipy UCI, Massi-Tactic szykuje się do pierwszych startów w sezonie 2020. U jego progu po raz kolejny dzieli się z nami wrażeniami związanymi z zamianą chłodnej i deszczowej Belgii na słoneczną Hiszpanię.

Tydzień temu zakończyło się ostatnie zgrupowanie przed zbliżającym się wielkimi krokami nowym sezonem. W piątek, w siedzibie parlementu w Gironie zaprezentowano naszą drużynę i stroje, w jakich będziemy startować. Za dużo nie zrozumiałam, bo wszyscy mówili po hiszpańsku, ale generalnie – podobało mi się. Prezentacja była bardzo oficjalna. Poznałyśmy przy jej okazji także nasz kalendarz na ten sezon. Pierwszy wyścig zaliczę pod koniec lutego.

W sobotę odbyłyśmy długi trening po górach i podjechałyśmy pod słynną górę Rocacorba. To długi i ciężki podjazd, ale widoki na szczycie były warte 45 minut ciężkiej jazdy.

Wieczorem, po treningu ustawiłam z trenerem ostateczną pozycję na moim rowerze i bardzo mi ona odpowiada. Miałyśmy też prezentację na temat suplemtntacji od firmy Etixx, który jest naszym sponsorem na ten rok.

W niedzielę zaliczyłyśmy zybki i płaski trening. Ćwiczyłyśmy jazdę w wachlarzu pojedynczym oraz podwójnym. Jestem bardzo podekscytowana przed sezonem, więc mam nadzieję, że moja ciężka praca zaowocuje.

Miło jest otaczać się ludźmi, którzy wykonują swoją pracę z pasją i zaangażowaniem. Muszę tylko ćwiczyć język hiszpański, bo większość dziewczyn go zna, również zawodniczki spoza Hiszpanii i w sumie służy tu do codziennej komunikacji.

Pozdrawiam Was ciepło i do usłyszenia!

Karolina Perekitko

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment Login

Zostaw Komentarz

To Top